Obrazek

 

Windows XP

 

Konfigurację połączenia rozpoczynamy od sprawdzenia czy zainstalowana jest karta sieciowa. Jeśli jesteś pewien, że karta jest już zainstalowana możesz pominąć kroki numer 1 - 4.

 1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie ”Mój komputer” i z rozwijanego menu wybieramy ”Właściwości”. Ikona ta standardowo znajduję się na Pulpicie.

  obrazek

  W przypadku gdy na pulpicie nie ma ikony ”Mój komputer” to rozwijamy menu Start i tam odnajdujemy ”Mój komputer” i klikamy prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybieramy ”Właściwości”.

  obrazek

 2. W oknie ”Właściwości systemu” wybieramy zakładkę ”Sprzęt”. Na wybranej zakładce odnajdujemy i klikamy na przycisk ”Menadżer urządzeń”.

  obrazek

 3. Na liście szukamy pozycji ”Karty sieciowe” rozwijamy je i sprawdzamy czy na liście znajduję się twój model karty sieciowej.

  obrazek

 4. Jeżeli odnalazłeś swoją kartę sieciową przejdź do następnego punktu. W przeciwnym razie sprawdź czy karta sieciowa fizycznie znajduję się w komputerze oraz czy została zainstalowana poprawnie. Informację na ten temat znajdziesz czytając dokumentację techniczna swojego komputera.
 5. Konfigurowanie połączenia lokalnego rozpoczynamy od uruchomienia ”Panelu Sterowania”. W zależności od konfiguracji systemu można to zrobić uruchamiając ”Start” i od razu znajdziemy przycisk ”Panel Sterowania”

  obrazek

  lub najpierw ”Ustawienia” a dalej dopiero z listy ”Panel Sterowania”.

  obrazek

 6. W oknie panelu sterowania przełączamy na tryb klasyczny lub jeśli mieliśmy taki ustawiony to pozostajemy przy nim i przechodzimy do kolejnego punktu.

  obrazek

 7. Szukamy ikony połączenia sieciowe i klikamy lewym przyciskiem myszy.

  obrazek

 8. Na ikonie ”Połączenia lokalne” klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy pozycję ”Właściwości”.

  obrazek

 9. Wybieramy zakładkę ”Ogólne” na liście składników zaznaczamy ”Protokół internetowy (TCP/IP)” i klikamy na przycisk ”Właściwości”.

  obrazek

 10. We właściwościach protokołu internetowego (TCP/IP) ustawiamy opcję ”Użyj następującego adresu IP” oraz ”Użyj następujących adresów serwerów DNS”. Pola uzupełniamy według poniższego schematu:
  Adres IP : 192.168.X.X
  Maska podsieci : 255.255.255.0
  Brama domyślna : 192.168.X.1
  Preferowany serwer DNS : 195.66.144.2
  Alternatywny serwer DNS : 195.66.144.4

  gdzie. X – jest to numer przydzielony w trakcie podpisywania umowy.
  obrazek

 11. Po poprawnym wpisaniu powyższych informacji zatwierdzamy je przyciskiem ”OK”.
 12. Koniec konfiguracja sieci GRS w systemach Windows XP

 

 

obrazek obrazek