Obrazek

 

Windows 95/98/ME

 

Konfigurację połączenia rozpoczynamy od sprawdzenia czy zainstalowana jest karta sieciowa. Jeśli jesteś pewien, że karta jest już zainstalowana i działa poprawnie możesz pominąć kroki numer 1-3.

 1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie ”Mój komputer” i z rozwijanego menu wybieramy ”Właściwości”. Ikona ta standardowo znajduję się na Pulpicie
 2. W oknie ”Właściwości systemu” wybieramy zakładkę ”Menadżer urządzeń”. Na liście szukamy pozycji ”Karty sieciowe” rozwijamy je i sprawdzamy czy na liście znajduję się twój model karty sieciowej.

  obrazek

 3. Jeżeli odnalazłeś swoją kartę sieciową przejdź do następnego punktu. W przeciwnym razie sprawdź czy karta sieciowa fizycznie znajduję się w komputerze oraz czy została zainstalowana poprawnie. Informację na ten temat znajdziesz czytając dokumentację techniczna swojego komputera.
 4. Konfigurację połączenia lokalnego rozpoczynamy od włączenia ”Panelu Sterowania”, który włączamy z menu Start.

  obrazek

 5. Kolejno wybieramy ”Ustawienia” a następnie ”Panel sterowania”.

  obrazek

 6. W oknie panelu sterowania wybieramy ”Sieć” i klikamy na ikonie lewym przyciskiem myszy.

  obrazek

 7. W zakładce ”Konfiguracja” z listy ”Zainstalowane są następujące składniki sieci” wybieramy i zaznaczamy ”Protokół TCP/IP” i klikamy na przycisk ”Właściwości”.

  obrazek

 8. Wybieramy zakładkę ”Adres IP” i ustawiamy opcję ”Podaj adres IP”. Pola uzupełniamy w następujący sposób:
  Adres IP : 192.168.X.X
  Maska podsieci : 255.255.255.0

  gdzie X – jest to numer przydzielony w trakcie podpisywania umowy.
  obrazek

 9. W zakładce ”Brama” wpisujemy adres 192.168.X.1 i klikamy przycisk ”Dodaj”, gdzie X – jest to numer przydzielony w trakcie podpisywania umowy. Tak wpisany adres powinien pojawić się w oknie ”Zainstalowane bramy”. Jeżeli operacja się nie powiodła wpisaną bramę można usunąć i wpisać ponownie.

  obrazek

 10. Ostatnią zakładką do skonfigurowania jest ”Konfiguracja DNS”. Ustawiamy opcję ”Włącz DNS”. W polu ”Kolejność przeszukiwania serwerów DNS” wpisujemy kolejno:

  195.66.144.2
  195.66.144.4

  każdorazowo zatwierdzając przyciskiem ”Dodaj”.
  Dodane serwery DNS będą znajdować się w polu poniżej. W razie jakiś błędów zamaczając ten wpis można go usunąć i dodać ponownie.

  obrazek

 11. Po poprawnym skonfigurowaniu zatwierdzamy konfigurację przyciskiem ”OK”
 12. Koniec konfiguracja sieci GRS w systemach Windows 95/98/ME.

 

 

obrazek obrazek