Obrazek

 

Windows XP/ME/2000


Podłączenie komputera z kartą sieciową bezprzewodową z routerem. Jeśli nie posiadasz bezprzewodowej karty sieciowej lub routera a chciałbyś pozbyć się zbędnych kabli zadzwoń do nas. W celu skonfigurowania nowego połączenia sieciowego należy wykonać następujące czynności:

 

 • Uruchamiamy Panel sterowania.

  W systemie Microsoft Windows XP klikamy kolejno ”Start” → ”Panel sterowania” → ”Połączenia internetowe i sieciowe”.

  W systemie Windows ME lub 2000 klikamy kolejno ”Start” → ”Ustawienia” → ”Panel Sterowania”

 • Klikamy dwukrotnie na ”Połączenia sieciowe”.
 • Odnajdujemy ”Połączenia sieci bezprzewodowej” i klikamy na ikonie prawym przyciskiem myszy i wybieramy ”Właściwości”.

  obrazek

 • W oknie właściwości połączenia siec bezprzewodowej przechodzimy na zakładkę wybieramy przycisk ”Pokaż sieci bezprzewodowej”.

  obrazek

 • W oknie ukaże się ramka z dostępnymi sieciami. Wybieramy tą, którą została skonfigurowana na routerze. Sieć identyfikuję się na podstawie SSID, które jest ustawione na routerze. Należy pamiętać że wielkość liter ma znaczenie. Jeśli znajdziemy swoją sieć to klikamy na przycisk ”Konfiguruj”. Brak dostępnych sieci bezprzewodowych oznacza, że twój komputer nie jest w zasięgu routera lub innego punktu dostępowego albo skonfigurowana sieć nie rozgłasza swojego SSID. W tym przypadku klikamy na ”Dodaj” i przechodzimy do punktu 7.

  obrazek

 • Na otwartej karcie zauważymy wstępnie skonfigurowane połączenie ze znalezioną siecią. W zależności od konfiguracji samej sieci na routerze może się okazać że należy uzupełnić część danych. Najczęściej związane to jest w wybranym sposobem zabezpieczenia połączenia. Zalecamy zaznaczenie opcji ”Połącz jeśli sieć się nie nadaje” na zakładce ”Skojarzenie”

  obrazek

  oraz opcji ”Połącz, gdy ta sieć jest aktywna” na zakładce ”Połączenia”.

  obrazek

  Zatwierdzamy dokonane zmiany przyciskiem OK i połączenie lokalne bezprzewodowe jest skonfigurowane.

 • W przypadku dodawania ręcznie połączenia otwarte okno będzie takie same jak w punkcie powyżej, jednak w tym przypadku należy uzupełnić samodzielnie wszystkie potrzebne informację. Rozpoczynając od SSID sieci przechodząc poprzez informacje o zabezpieczeniach wraz z kluczem sieciowym (w zależności od routera i jego konfiguracji) a kończąc na zaznaczeniu opcji ”Połącz, gdy ta sieć jest aktywna” na zakładce ”Połączenia”.

 

obrazek obrazek